شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جاهای دیدنی کیش را بهتر بشناسیم
مکان های تاریخی کیش جاهایی هستند که بافت و آثار تاریخی خود را حفظ کرده‌اند. این مکان‌ها باتوجه به کارکرد خود به دو صورت رایگان و دارای بلیط برای گردشگران مهیا هستند. مکان‌هایی مانند شهر باستانی حریره، روستای باغو کیش و یا قلعه جنی که دربارۀ آن افسانه‌های زیادی می‌گویند.
از زیر سویه جدید کرونا ۱۴۰۱ چه می دانیم؟
در ایران تاکنون ۷ موج کرونا را شاهد بوده‌ایم. زیر سویه جدید کرونا و عامل موج هشتم کرونا در کشور درواقع از زیر سویه های خانوادۀ امیکرون کروناویروس محسوب می‌شود که تا کنون سه نوع آن شناسایی شده است.
روستای باغو کیش نگین سرسبز جزیره
یکی از ویژگی‌های دوست‌داشتنی ما ایرانی‌ها این است که عاشق قصه‌پردازی و داستان‌سرایی هستیم و دوست داریم برای همه چیز افسانه بسازیم. روستای باغو کیش نیز نام خود را مدیون یک افسانه است.
آشنایی با کلوپ مرکز غواصی کیش
مرکز غواصی کیش از مراکز تفریحات آبی قدیمی جزیره است که حدود سی سال فعالیت مستمر در زمینۀ تفریحات آبی و دریایی آن را به یکی از مراکز شناخته‌شده و مورد اطمینان جزیره کیش تبدیل کرده است. خیلی از گردشگران تنها برای استفاده از تفریحات آبی و دریایی به جزیره سفر می‌کنند و از این میان غواصی در کیش و ماهیگیری در آبهای آزاد کیش دو تا از تفریحات اصلی مورد استقبال مردم محسوب می‌شوند.
اوشن پارک یا اوپارک؟ مسئله این است!
خیلی از مردم این دو پارک آبی را با هم اشتباه می‌گیرند. برای مثال دیده شده که خیلی‌ها به اشتباه عبارت بلیط اوپارک کیش را در گوگل جست‌وجو می‌کنند! و یا خیلی‌ها اوشن پارک تهران را به رسمیت می‌شناسند. همین امر انگیزه‌ای شد تا همکاران ما در سفرساز که دست‌اندرکار فروش تفریحات کیش هستند، این مطلب را برای شما تهیه کنند تا دیگر کسی در انتخاب پارک آبی موردنظر خود دچار سردرگمی نشوند.
روز کیش 20 آبان جشنوارۀ تخفیف‌های رنگارنگ
ابراهیم انصاری لاری مدیر عامل وقت سازمان منطقه آزاد کیش در مردادماه سال ۱۳۹۷ روز بیستم آبان را به عنوان روز کیش اعلام کرد. این نام‌گذاری با همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد به تصویب رسید.
کشتی یونانی کیش، از افسانه تا واقعیت
این کشتی پرماجرای انگلیسی ۱۳۱ متر طول و یک دکل ۱۷ متری داشته است. بخش آبخور آن یا بخشی از کشتی که در آب قرار می‌گیرد ده متر ارتفاع داشته. سه دیگ بخار و ۹ کورۀ موتورخانۀ تغذیه‌کنندۀ دیگ‌ها، قابلیت گرم‌کردن فضایی به وسعت ۶۸۰ مترمربع را داشته‌اند. موتور کشتی یونانی کیش که توسط کمپانی ویلیام همیلتون ساخته شد، تا ۵۱۰ اسب بخار قدرت داشت. در سال‌های گذشته که اسکلت کشتی کماکان امن بود، سایت غواصی کشتی یونانی یکی از محل‌های پرطرفدار و هیجان‌انگیز غواصی در کیش بود که البته تنها غواصان حرفه‌ای مجاز بودند از آن استفاده کنند.