شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
اوشن پارک یا اوپارک؟ مسئله این است!
خیلی از مردم این دو پارک آبی را با هم اشتباه می‌گیرند. برای مثال دیده شده که خیلی‌ها به اشتباه عبارت بلیط اوپارک کیش را در گوگل جست‌وجو می‌کنند! و یا خیلی‌ها اوشن پارک تهران را به رسمیت می‌شناسند. همین امر انگیزه‌ای شد تا همکاران ما در سفرساز که دست‌اندرکار فروش تفریحات کیش هستند، این مطلب را برای شما تهیه کنند تا دیگر کسی در انتخاب پارک آبی موردنظر خود دچار سردرگمی نشوند.
روز کیش 20 آبان جشنوارۀ تخفیف‌های رنگارنگ
ابراهیم انصاری لاری مدیر عامل وقت سازمان منطقه آزاد کیش در مردادماه سال ۱۳۹۷ روز بیستم آبان را به عنوان روز کیش اعلام کرد. این نام‌گذاری با همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد به تصویب رسید.
کشتی یونانی کیش، از افسانه تا واقعیت
این کشتی پرماجرای انگلیسی ۱۳۱ متر طول و یک دکل ۱۷ متری داشته است. بخش آبخور آن یا بخشی از کشتی که در آب قرار می‌گیرد ده متر ارتفاع داشته. سه دیگ بخار و ۹ کورۀ موتورخانۀ تغذیه‌کنندۀ دیگ‌ها، قابلیت گرم‌کردن فضایی به وسعت ۶۸۰ مترمربع را داشته‌اند. موتور کشتی یونانی کیش که توسط کمپانی ویلیام همیلتون ساخته شد، تا ۵۱۰ اسب بخار قدرت داشت. در سال‌های گذشته که اسکلت کشتی کماکان امن بود، سایت غواصی کشتی یونانی یکی از محل‌های پرطرفدار و هیجان‌انگیز غواصی در کیش بود که البته تنها غواصان حرفه‌ای مجاز بودند از آن استفاده کنند.
آرشیو بلاگ